گلدان یونولیتی

گلدان گلخانه ای گل رز

کارشناسان پیوسته در حال به کار گیری خلاقانه ترین راه ها برای سهولت زندگی انسان ها می باشند .یکی از این محصولات که کارشناسان بنیان پلاست به آن توجه ویژه ای کرده اند گلدان یونولیتی می باشد .
از وسایلی که مرغوبیت آن برای باغبان ها مهم می باشد گلدان است از انواع گلدان ها می توان به گلدان یونولیتی اشاره کرد که دارای ابعاد ، سبک و رنگ های متنوعی می باشد . که می توان در آن ها از خاک ، خاک رس ، سیمان و .. استفاده نمود و دارای پایداری و مقاومت بالایی می باشند .
پلی استایرن یونولیت همه کاره و رایجی است.و افراد هر روز از چندین محصولات یونولیتی استفاده می کنند . یونولیت به علت سختی بالا ، دوام بالا و راحتی فرم پذیری برای لوازم گوناگون ، اسباب بازی ، تلویزیون ، کامپیوتر و … استفاده می شود. همچنین به علت شکل نرم آن را می توان برای عایق و بسته بندی محصولات به عنوان فوم بسته بندی استفاده کرد .
یکی از محصولاتی که در تولید آنها از یونولیت استفاده می شود گلدان یونولیتی می باشد ، یکی از مزیت های این گلدان ها سبکی آنهاست .به طور کلی حرکت گلدان ها در صورتی که با خاک پر شوند به علت سنگینی دشوار می باشد .اما گلدان های یونولیتی به علت وزن کم ،حتی زمانی که با خاک و گیاهان پر شده است ، بسیار سبک و قابل حمل می باشد . این مزیت موجب می شود باغبان بتواند محل گلدان ها را مجددا تنظیم کند .
گلدان های خاک رس در زمستان به علت رطوبت در گلدان پوسته پوسته می شوند اما گلدان یونولیتی پوسته پوسته نشده و در پایان فصل می توان آنها را خالی کرده و در یک محل برای استفاده مجدد ذخیره کرد . گلدان یونولیت پس از چند سال استفاده همچنان ظاهر تازه خود را حفظ می کند و رسوبات نمک و رشد جلبک ها موجب تخریب ظاهر آنها نمی شود .

صرف نظر از فرآیند تولید گلدان سوراخ زهکشی برای انواع گلدان ها نیاز است . وجود یک دهانه یا سوراخ در ته گلدان موجب می شود آب اضافی به خارج از گلدان برود . بدون سوراخ زهکشی، آب در خاک تجمع می یابد و باعث کاهش اکسیژن مورد نیاز برای ریشه شده و باعث پوسیدگی ریشه می شود . در صورتی گلدان یونولیتی شما فاقد سوراخ زهکشی است شما می توانید در انتهای گلدان یونولیتی چند سوراخ با فاصله مساوی از هم ایجاد کنید .
بنیان سازه پلاست انواع گلدان های یونولیتی با ابعاد و اندازه مختلف را تولید می کند همچنین با توجه به کیفیت بالای این محصول و پایداری بالای آن می توانید از این گلدان های یونولیتی سالها استفاده کنید .