فوم گرمایش از کف

فوم گرمایش از کف

فوم گرمایش از کف

با افزایش روز افزون جمعیت و همچنین كاهش منابع انرژی، مصرف بهینه انرژی  امری  بدیهی می باشد. به همین سبب نقش سیستم های گرمایشی بهینه ساختمان ها و مجتمع های مسكونی در كنترل و بهینه سازی مصرف انرژی مهم وقابل تامل می باشد. سیستم حرارتی گرمایش از كف سهم زیادی در فرآیند گرمایشی آن دارد‏‏‎، درمقایسه با سایر سیستمهای حرارتی نه تنها در صرفه جویی و بهینه سازی مصرف انرژی بلكه در رفاه و آسایش ساكنان ساختمان ها دارای نقاط قوت بسیاری می باشد. در سالهای اخیر، سیستم گرمایشی از كف در كشورهای اروپائی و آمریكا بسیار متداول شده است .

 فوم گرمایش از کف موجب بهینه شدن مصرف انرژی و توزیع یكسان گرما در تمامی سطح و فضا می شود همچنین فوم گرمایش از کف فاقد مشکلات موجود در مابقی روش ها میباشد از جمله سیاه شدن دیوارها، گرفتگی و پوسیدگی لوله ها و…  استفاده از روش گرمایش از كف ( فوم گرمایش از کف ) جهت گرمایش محل سكونت از دیرباز انجام می گرفته است.

دركشور ایران درمناطق كوهستانی و سردسیر ازجمله آذربایجان این روش مورد استفاده قرار می گرفته، كه بیشترین مورد استفاده آن درحمام ها بود. روش گرمایش از كف به عنوان راحت ترین، سالم ترین وطبیعی ترین روش برای گرمایش شناخته شده است. همانطور كه افراد دریك روز سرد زمستانی توسط تشعشع خورشید احساس گرما می نمایند دراین روش نیز گرما را بوسیله انتقال حرارت تشعشعی(تابشی) از كف دریافت می كنند و یقیناً احساس آسایش بیشتری خواهند نمود.

در ساختمان هائی كه دارای سقف بلند می باشند استفاده از سیستم گرمایش از كف باعث كاهش مصرف انرژی و صرفه جوئی در مصرف سوخت می شود، درروش گرمایش از كف ( فوم گرمایش از کف ) ابتدا قسمت پائین كه مورد نیاز ساكنین است گرم می شود وهوا با دمای كمتری به سقف می رسد، كه این یكی از مزایای اصلی این سیستم می باشد. یكی دیگر از مزایای استفاده از روش گرمایش از كف كه امروزه بسیار مورد توجه واقع می شود آسایش و راحتی افراد می باشد، به طوریكه آسایش و راحتی فرد در محل سكونتش بدون اینكه از هر بابت دارای محدودیت باشد فراهم می شود.

فوم گرمایش از کف

در نظر بگیرید كه بدن شما در یك اتاق بگونه ای گرم شود كه شما در هنگام استراحت هیچگونه هوای گرمی را استنشاق نكنید وتنفس شما بسیار ملایم صورت گیرد، این بهترین روش گرم كردن در یك آپارتمان و یا یك منطقه صنعتی است. همه اعضای بدن شما بخصوص پا كه بیشترین فاصله را با قلب دارد همیشه گرم خواهد ماند و این برای انسان بسیار مطلوب خواهد بود. در گرمایش بوسیله بخاری دمای قسمت پائین اتاق سردتر از بالای آن می باشد كه این حالت برای كودكان ناخوشایند است استفاده از فوم گرمایش از کف برخلاف رادیاتور كه هوای محل سكونت را به دلیل گرمای بیش ازحد خشك می كند.

رطوبت را درحد متعادل نگه می دارد.  همچنین استفاده از فوم گرمایش از کف در مكانهایی همانند آشپزخانه و حمام كه كف آنها معمولاً خیس و مرطوب است بسیار مناسب بوده و باعث خشك شدن كف می شود. مسئله مهم دیگر اینكه در این روش رطوبت زمین كه دربعضی ازمنازل منجر به بروز بیماریهای مفصلی می شود از بین رفته و باعث كاهش درد بیماران مبتلا به ناراحتی هایی از قبیل رماتیسم خواهد شد.

 یكی دیگر از فواید استفاده از فوم گرمایش از كف این است كه دیگر فضای منزل یا محل كار توسط دستگاههای رادیاتور و بخاری اشغال نمی شود. استفاده از فوم گرمایش از کف مانع این نمی شود که شما پوشش دلخواه خود را برای کف انتخاب کنید بلکه می توانید از هر نوع مصالحی استفاده کنید بدون اینکه تاثیری در گرمای منزل شما بگذارد.