فواید استفاده از فوم گرمایش كف

فواید استفاده از فوم گرمایش كف

فوم گرمایش از کف

فوم گرمايش از کف تکنولوژی جديدی می باشد که در چند دهه اخير رشد بسيار زیادی داشته است.امروزه فوم گرمايش از کف در تمام جهان به ساير سيستم های گرمايشی مانند رادياتور و يا فن کوئل، در خانه های مسکونی، کارخانه ها و سوله های صنعتی ترجيح داده می شود.

استفاده از فوم گرمایش از کف بنیان سازه پلاست مزایای دارد که در ادامه به آنها پرداخته شده است.

آسایش و آرامش:

استفاده از فوم گرمایش از کف موجب می شود در طول زمستان درجه حرارت ثابت و دائمی در نزدیکی کف ساختمان وجود داشته باشد.که سبب ایجاد هوای دلپذیر و معتدلی در محیط می شود .

ثابت بودن حرارت :

به علت جرم بسیار پوشش كف ساختمان در صورت هر گونه قطع برق و یا عوامل دیگر كه باعث توقف حرارت دهی مركزی باشد ، مدت زمان سرد شدن آپارتمان در هنگام استفاده از فوم گرمایش از کف بسیار طولانی تر از سایر روشها می باشد . در این سیستم ابتدا مدت زمانی طول می كشد تا كف زمین به درجه حرارت مطلوب برسد ، ولی پس از گرم شدن این حرارت به صورت باثبات تری در طول مدت زمستان مورد استفاده قرارخواهد گرفت .

سبكی وزن ساختمان ، افزایش ارتفاع اتاقها :

در این روش به علت استفاده از یك نوع لوله با سایز پائین و همچنین حذف عبور لوله های تاسیساتی از روی یكدیگر ضخامت پوشش به مقدار زیادی كاهش می یابد که این امر هم موجب کاهش وزن کلی ساختمان و هم افزایش استقامت ساختمان  و افزایش  ارتفاع سقف واحدها می گردد .

صرفه جویی در مصرف سوخت :

در هنگام استفاده از فوم گرمایش از کف به علت تماس مستقیم افراد با منبع گرمایش درجه حرارت اتاق در درجات پائین تری تنظیم می گردد . این امر خود باعث صرفه جویی در مصرف سوخت خواهد شد .

آزادی عمل در دكوراسیون منزل :

قرار گرفتن  فوم گرمایش از کف در داخل كف زمین فضای کمتری به نسبت سایر وسایل گرمایشی اشغال می کند این امر در مکان های با فضای محدود مزیت بزرگی محسوب می شود.

هوای پاكیزه تر و خشك نشدن هوا :

در سیستم رادیاتوری ، عموما هوای اتاق خشك می شود . این مشكل در سیستم گرمایش كفی وجود ندارد و هوای مکان مرطوب و دلپذیر خواهد بود.

تمیزی دیوارها و اثاثیه منزل :

یکی از مشکلات استفاده از رادیاتورها سیاه شدن دیوارهای بالای رادیاتور به مرور زمان می باشد که این مشکل در استفاده از فوم گرمایش از کف وجود ندارد و یکی از مزایای آن محسوب می شود.

افزایش ارزش منزل :

هر چند استفاده از سیستم گرمایش كفی ( فوم گرمایش از کف ) از لحاظ هزینه تفاوت چندانی با سیستم حرارتی رادیاتورهای مرغوب ندارد اما موجب افزایش ارزش  افزوده  برای ساختمان ها خواهد شد .
استفاده از منابع حرارتی مختلف :

سیستم گرمایش كفی می تواند از منابع مختلفی برای تامین گرمایش استفاده كند . موتور خانه ، پكیچ و حتی حرارت خورشیدی می توانند در این سیستم مورد استفاده قرار گیرند .

سریع ترخشك شدن زمینهای مرطوب و یا خیس :

در صورت نصب فوم گرمایش از كف در محلهای مانند آشپزخانه ، سرویسهای بهداشتی و زیر زمین ، در صورت خیس شدن كف این محلها به علت شستشو  ،با سرعت بیشتری به نسبت سایر روش ها خشك خواهد شد .